ARZU LAVANTA

ÜRÜNLERİMİZYAĞLIK LAVANTA FİDELERIMİZ

BULGARISTAN, Stara Zagora bölgesinde 6,000,000 adet çelikten üretim AUGUSTİFOLİA çeşitlerimiz ve INTERMEDİA üretimimiz,700 dekar alanda aralıksız 10 senedir devam etmektedir. Yağ kalite sırası;

Drujba (dekar başına 10-12 litre)
Hemus (dekar başına 10-12 litre )
Yubileina (dekar başına 10-13 litre)
Sevtapolis (dekar başına 12-15 litre)

Şeklindedir, yağ miktarı artarak gitmesine rağmen yağ kalitesi linalol ve linalil asetat değerleri açısından ilk iki sıradaki çeşitler tercih edilmektedir.

8-9 aylık Çelikten köklenmiş fide

Çelikten fide uzun ömürlü lavantalar için şart olup, hızlı gelişim sağlaması ve susuz arazilerde bile çok iyi tutması sebebiyle çeliklerimiz köklendirilmektedir. Stara Zagora, Bulgaristan’da ki Trakya Üniversitesi Tarım Bilim ve Teknoloji Enstitüsünden aldığımız destekle, köklendirme steril ortamlarda yapıldığından, kök hastalıklarından ari kaliteli fide kaliteli ürün ve boşa girmeyen emek demektir. Ürünlerimizin dikim sezonuna göre aynı senede çiçeklenmeside olmaktadır. Bu çiçeklerin bitki gelişimi için daha çiçek açmadan budanması gerekmektedir. AÇIKKÖKLÜ ürünlerimiz sadece son baharda dikilir.

YAĞLIK GÜL FİDELERIMIZ
ALBA, DAMASCENA, SENTIFOLİA çeşitlerimizi fide ve çelik olarak üreterek tedarik etmekteyiz.

TUBEROSA POLYANTHIS
Parfüm sanayinin en pahalı katkısına sahip, vazgeçilmezi olan bu değerli bitkinin çok hoş kokusu ve görseli olup, saksıda, bahçede veya kesilmiş halde çiçek mağazalarında çok sağlam yeri vardır. Hem yağ performansı hem de hızlı üremesi ek olarak kesme çiçek ticareti anlamında üçlü bir fayda sağlar. Firmamız Bulgaristan’da polyanthus bitkisinin soğanlarını da üretmektedir.

 


ÜRÜNLERİMİZ

 

z_tuberose_parfume.jpegHEMUS.jpegJBILIENIA.jpglavanta.jpgtuberose_kesilmis.jpegSEVTAPOLIS.jpegDRUJBA.jpegtuberose_polyanthis_tohumlari.jpegz_tuberose_oil.jpegtuberose_soganlari.jpeglavanta03.jpgSTARA-ZAGORA.jpegtuberose_tarlada.jpegtarla.jpglavanta02.jpglavanta_post_2020.jpgSERTİFİKALARIMIZ

certificate0.jpegcertificate1.jpeg18-th-aniversary.jpgcertificate2.jpeg